Univerzitní startup uspěl v soutěži o nejlepší podnikatelský nápad

Velký úspěch zaznamenal 7. října v Praze startup SentiSquare.

V letošním ročníku soutěže IGNITE o nejlepší podnikatelský nápad, pořádané společností UPC Business, obsadil skvělé 3. místo.

Oceněný podnikatelský nápad se zrodil minulý rok na Fakultě aplikovaných věd ZČU a vyplynul z dlouholetého výzkumu v oblasti sémantické analýzy textu. „Díky univerzitnímu projektu na podporu transferu technologií jsme založili tzv. spin-off firmu, která se zabývá analýzou nálady a názorů na sociálních sítích,“ uvedl Josef Steinberger, jeden ze zakladatelů oceněné společnosti SentiSquare. „Prostřednictvím sémantické analýzy dokážeme zjistit charakter názorů vyjádřených v textu. Pomáháme tak klientům pochopit, co jejich zákazníci chtějí,“ dodal jeho kolega Tomáš Brychcín. V soutěži IGNITE získal tento projekt spolu s bronzovou medailí také finanční i odbornou podporu.

Více informací naleznete v tiskové zprávě.

12.10.15