Přejít k obsahu

Mladí výzkumníci z centra NTIS zabodovali na světové soutěži v Bostonu

Uspěli v konkurenci téměř tří tisíc účastníků z celého světa a domů vezou osm zlatých medailí.

259 vědeckých týmů z nejlepších univerzit celého světa se zúčastnilo mezinárodní soutěže „iGEM 2015 Giant Jamboree“, kterou hostil bostonský MIT. 

 

259 vědeckých týmů z nejlepších univerzit celého světa se zúčastnilo mezinárodní soutěže „iGEM 2015 Giant Jamboree“, kterou hostil bostonský MIT. Do pětidenního klání v oblasti inženýrských metod v syntetické biologii významně zasáhl meziuniverzitní tým složený z mladých výzkumníků do 24 let z plzeňského centra NTIS – Nové technologie pro informační společnost, katedry kybernetiky Fakulty aplikovaných věd ZČU a Univerzity Karlovy, který získal hned osm zlatých medailí. Za sebou nechal prestižní světové univerzity, jako je Oxford (5 medailí), Stanford (4 medaile) nebo Cambridge (4 medaile).

Výzkumný tým z centra NTIS v soutěži uspěl s nástrojem, který slouží pro diagnostiku dynamiky rakovinných buněk. „Umožňuje včas rozpoznat, kdy klasická rakovina přechází do fáze metastáz,“ vysvětlil vědecký ředitel NTISu Eduard Janeček. „Úspěch našich výzkumníků je o to větší, že se jedná o nejmladší tým tohoto výzkumného centra,“ dodal Janeček.

 


21.09.15
Zpět na seznam aktualit

Patička